دسته بندی
طرز تهیه خوراک مرغ با سس قارچ


مواد لازم برای 6 نفر:
قارچ تازه دگمه ای=نیم کیلو
کره=3 قاشق سوپخوری
سرکه سفید=3 قاشق سوپخوری
خامه=یک و نیم پیمانه
6 قطعه=قطعه نصف سینه مرغ استخوان گرفته که در سس ایتالیایی (شامل روغن زیتون، سیر تازه له شده، فلفل، سبزیجات معطر که انواع آماده آن هم در بازار موجود است) خوابانده شده
پودر فلفل سیاه=یک چهارم قاشق چایخوری
سبزیجات بخار چز شده (دلخواه)
طرز تهیه:
1. قارچها را به مدت 5 دقیقه، با یک قاشق سوپخوری کره، در یک ماهیتابه بزرگ در باز و روی حرارت متوسط تا زیاد بپزید تا نرم شوند و سپس آنها را از ماهیتابه خارج کنید.
2. حرارت را در حد متوسط پایین آورده، باقی کره را در ماهیتابه ریخته و سینه های مرغ را در آن قرار میدهیم. بدون بستن درب ظرف مرغها را میپزیم که حدود 8 تا 12 دقیقه طول میکشد. مرغها را تنها یک مرتبه پشت و رو میکنیم. مرغها را پس از پختن از ماهیتابه خارج میکنیم و در ظرفی گرم نگه میداریم.
3. ماهیتابه را از روی آتش برداشته، سرکه سفید را در آن ریخته، هم میزنیم تا ذرات قهوه ای شده را از ماهیتابه جدا کند. ماهیتابه را روی اجاق گذاشته، خامه و فلفل را اضافه میکنیم و میگذاریم با درب باز به مدت 2 تا 3 دقۡ ?قه ب جوشد و سس اندکی غلیظ شود. قارچها را اضافه میکنیم و میگذاریم داغ شوند،در صورت تمایل سینه مرغ را از درازا به دو قسمت میبریم تا دو تکه نازکتر داشته باشیم و سس قارچ را روی آنها میریزیم و در صورت تمایل با سبزیجات پخته سرو میکنیم.
این خوراک مرغ با سس قارچ خوش طعم در زمانی کمتر از 30 دقیقه حاضر میشود

گردآوری شده توسط: گروه آشپزی و خانه داری ایران فروم
Cloob Print Google+