دسته بندی
طرز تهیه ژله دریا و ساحل

مواد لازم:
زله آبی رنگ =2 تا3 بسته
ماست یا شیر =1 لیوان
پاستیل در اشکال مختلف ماهی، کوسه = مقداری
شکلات سنگی= مقداری
شکلات صدفی شکل = مقداری
پاستیل نواری = مقداری
چتر کوچک مخصوص تزیین = 2 عدد
بیسکوییت شیری = 1 بسته
طرز تهیه:
مرحله1- در این مرحله باید بدانید که مقدار ژله بستگی به نوع ظرف و گنجایش آن دارد، ابتدا یک بسته ژله را به این روش آماده ی کنید: ژله را در یک لیوان سرخالی آب جوش خوب حل نموده و پس از اینکه مقداری از حرارت آن کاسته شد 1 لیوان ماست یا شیر یا خامه به آن افزوده و در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته تا ببندد.
مرحله2- وقتی که ژله هنوزکاملا بسه نشده است جای ماهی ها را در آن مشخص کرده و ماهی ها را روی آن قرار داده و با فشار دست محکم می کنیم.
مرحله3- ژله آبی دیگری را مانند دستور روی آن ولی با مقدار کمتری آب تهیه کرده و وقتی سرد شد آرام آرام رویژله قبلی ریخته و مراقب باشید که ماهی ها از جای خود حرکت نکنند، سپس در یخچال گذشته تا کاملا ببندد.
مرحله4- بیسکوییت را پودر کرده و در یک قسمت روی ژله ریخته تا فرم ساحل را بدهد و با شکلات سنگی مرز بین ساحل و دریا را مشخص نموده، شکلات های صدفی شکل را نیز به سلیقه خود کنار ساحل گذاشته ، از پاستیل نواری و چتر کمک گرفته و صندلی ساحلی را با آن درست می کنیم.
نکات:
باید توجه داشت اگر از ظرف سفید استفاده می شود نیازی به مرحله 1 نمی باشد. در واقع این مرحله به خاطر مشخص نمودن رنگ آبی و ماهی ها درون آب می باشد.
در صورتیکه نیازی به درست کردن مرحله 1 نمی باشد همان کار رابا ژله آبی ساده انجام دهید.
تزیین این ژله کاملا به سلیقه خودتان مربوط می شود .

گردآوری شده توسط: گروه آشپزی و خانه داری ایران فروم
Cloob Print Google+