دسته بندی
با ورود پرنس چارلز به صحنۀ تشریفات خاندان سلطنتی و انجام وظابف مادرش، به نوشتۀ رسانه‌ها، ملکه الیزابت عملاً بازنشسته شده است، اما طی دو روز اخیر این مسئله در جنجال استعفای آلکس فرگوسن ناپدید شد.


ملکه انگلیس بازنشسته شد +تصاویر


از قدیم می‌گفتند ملکه الیزابت 87 ساله هیچگاه قدرت را واگذار نخواهد کرد و تا آخرین نفس پادشاهی می‌کند. اما مدتی است که پرنس چارلز فعالیت‌های تشریفاتی مادرش را انجام می‌دهد و از این رو گفته می‌شود که انتقال قدرت به فرزند ارشد پسر مدتی است که صورت گرفته است.


ملکه انگلیس بازنشسته شد +تصاویر


همراهی و حضور پرنس چارلز در رکاب مادرش در روز سه شنبه در صحن مجلس عوام زمزمه‌های انتقال قدرت به شاهزاده را افزایش داده است. با این حال کاخ باکینگهام رسماً اعلام کرد که ملکه به انجام وظایف خود ادامه می‌دهد اما قرار است در سفرهای بلندمدت وی تجدیدنظر شود. لازم به یادآوری است که امسال ملکه الیزابت شصتمین سال تاجگذاری خود را جشن گرفت.


ملکه انگلیس بازنشسته شد +تصاویر


با این حال اطرافیان خاندان سلطنتی می‌گویند که پرنس چارلز و همسر دومش کامیلا خود را برای تحویل تاج و تخت ملکه آماده می‌کنند.


ملکه انگلیس بازنشسته شد +تصاویر


اولین باری که پرنس چارلز در یک صحن پارلمانی حضور پیدا کرده بود، به 17 سال پیش برمی‌گردد، اما برای کامیلا این اولین بار است. با این حال این اتفاق چندان در کانون توجهات قرار نگرفت و کاخ سلطنتی اعلام کرد که این اتفاقی معمول است. پرنس چارلز قرار است به جای مادرش در نشست کشورهای مشترک المنافع در کلمبو (پایتخت سریلانکا) شرکت کند؛ نشستی که برای تاج و تخت سلطنتی و شخص ملکه الیزابت از اهمیت زیادی برخوردار است.


ملکه انگلیس بازنشسته شد +تصاویر


گفتنی است در ماه آوریل، پرنس چارلز و کامیلا در مراسم تاجگذاری پادشاه جدید هلند ویلم الکساندر شرکت کرده بودند. آخرین سفر ملکه الیزابت به استرالیا و نیوزیلند به سال 2011 باز می‌گردد. ملکه همچنین به دلایل پزشکی سفر خود به رم را لغو کرده است.

گردآوری شده توسط: گروه سرگرمی ایران فروم

ملکه انگلیس, بازنشستگی ملکه

Cloob Print Google+